2016/12/08

A.M P.M

Udostępnij ten wpis:
No witam!

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałoby wasze życie gdybyście żyli w innym czasie? 
Ja chciałabym przyznać, że cieszę się z tego, iż należę jeszcze do pokolenia, które spędziło swoje dzieciństwo na podwórku, a nie siedząc w domu przed komputerem czy telewizorem i nie ruszając się cały dzień z miejsca. Do czego zmierzam? W dzisiejszym wieku praktycznie każdy przeciętny nastolatek ma swój własny smartfon i dodatkowo internet w pakiecie (właściwie ja również), co za tym idzie, prawie na każdym kroku go używa i nie rozstaje się z nim traktując jak najlepszego przyjaciela. Naprawdę irytuję mnie to do czego doprowadza dzisiejsza elektronika, ludzie zamiast rozmawiać ze sobą piszą wiadomości będąc zaledwie kilkanaście metrów od siebie, a przebywając w towarzystwie znajomego zamiast zaszczycić kogoś choćby spojrzeniem, wyjmują telefon i przeglądają wszelkie nowości. Należałoby się trochę szacunku dla drugiego człowieka, naprawdę, jednak tak już jest i z czasem będzie coraz gorzej... jedyne co możemy z tym zrobić to współczuć naszym przodkom, bo wszystko to idzie w złym kierunku i uzależnia się od nowoczesności.Przyznam, że chciałabym żyć w czasach, kiedy jeszcze nie było internetu i całego tego szału. Żyć bez całego tego udawania kogoś w internecie i na portalach społecznościowych. Żyć w świecie gdzie nie liczyła się ilość lajków pod zdjęciami i to czy jesteś kimś znanym.


17 komentarzy:

 1. Piękny wzór na pazurkach :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą :) To co teraz się dzieje to nic dobrego, kiedyś było inaczej i bardzo się cieszę, że ja też dzieciństwo spędziłam na podwórku, bez telefonu, laptopa i innych elektronicznych rzeczy, które teraz obsługują już dzieci mające 4 latka.
  Świetne zdjęcia i bardzo ładne paznokcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam bardzo podobne zdanie do Twojego ;). Mnie też niezmiernie denerwuje to, że z kimś spacerujesz, a ta osoba zamiast z tobą rozmawiać patrzy w telefon, no trochę szacunku. Pozdrawiam! /Klaudia
  Nasz blog :) -> KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie również to denerwuje, tak samo jak związki przez "internet", osobiście gdyby chłopak napisał mi, że mnie kocha(po raz pierwszy) lub spytał o związek przez internet chyba bym go wyśmiała..Dzisiejsza elektronika sprawia, że ludzie tracą odwagę powiedzenia czegoś prosto w twarz.

  Zapraszam do siebie (klik)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli byś szukała chętnego do towarzystwa na podróż w czasoprzestrzeni mogę być chętna :) Sama często się zastanawiam jakby to było zabrać ludziom całą elektronikę na jeden dzień. Przeżyliby?

  Może wpadniesz na chwilkę dzieciństwa? :) Disney on Ice

  Pozdrawiam cieplutko
  Julka lub halfJulka
  jak kto woli

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam dużo takich sytuacji! Genialne paznokcie ♥

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem po prostu gubimy się sami w sobie i to nas prowadzi do destrukcji ;c
  https://lone-gunmens.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie tak dawno jak byłam na placu zabaw dla dzieci widziałam jak dziecko 5 letnie siedziało sobie z tabletem obok mamusi. To na prawdę mnie zszokowało. W wakacje prowadziłam 2 godzinne zajęcia dla dzieci. Czasem byłam załamana. Uczyłam je skakać na skakance. 13 latka nie potrafiąca skakać? :O
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 9. No niestety.. Dzieci teraz wolą posiedzieć przed komputerem, telewizorem niż wyjśc na pole i się bawić. Ja się cieszę, że miałam udane dzieciństwo, które spędzałam bawiąc się na podwórku :) Najgorszą karą wtedy było to, że wieczorem nie mogło się wyjść bawić w chowanego a teraz dla dzieciaków najgorszą karą jest zakaz na komputer. Ludzie. Do czego ten świat dąży?
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 10. piękne zdobienie na paznokciach! obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękny zachód słońca <3
  Masz rację! Mnie również denerwuje to, że ludzie są tak zatraceni w wirtualnym swiecie, że zapominają o tym realnym, w którym mogą mieć prawdziwych przyjaciół. To, co się obserwuje na co dzień, to jakies nieporozumienie, w którą stronę idzie swiat. To jest nie do pojęcia, że cos wirtualne zastępuje nam prawdziwe piękno życia...
  Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do siebie ;)

  http://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też bardzo cieszę się ze swojego dzieciństwa ,w którym nie było ani za mało ani za wiele techniki , i bardzo często bawiłam się na świeżym powietrzu,a jeśli nie było to możliwe,bawiłam się zabawkami.

  https://zwyczajnaminika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. nice post and great blog,
  kisses :)

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  OdpowiedzUsuń
 14. Często zastanawiam się co byłoby gdybym żyła kilkanaście lat temu i czy z widzą, którą posiadam teraz umiałabym tak żyć. Skoro teraz jest taki szał na internet to co będzie za kolejne kilkanaście lat..

  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam
  http://amlodzinska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. A mi się mega podobają paznokcie <3
  http://uglyographyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja jestem bardzo zadowolona z mojego dzieciństwa. To prawda, była technika, ale nie wszystkich też było na to stać i dzieci raczej wolały przebywać na świeżym powietrzu. Teraz patrząc na moją siostrę, jest mi jej żal. Jej pokolenie od najmłodszych lat ma już w ręku komórkę i z łatwością się nią posługuję. Boję się co będzie za kilka lat...

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! UNREALIZABLE

  OdpowiedzUsuńKażdy wasz komentarz oraz obserwacja motywuje mnie do dalszej pracy ♥
Zostaw link a postaram się odwiedzić twojego bloga.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia